Neden iluma Modellerine Geçiş Yapmalıyım?

Neden iluma Modellerine Geçiş Yapmalıyım? - PodEvi Blog

Neden iluma Modellerine Geçiş Yapmalıyım? IQOS Duo 3 modellerinden farkı ne? Iluma One ve Prime arasındaki fark ve özellikleri nelerdir? PodEvi Elektronik Sigara satış sitemizin blog bölümünde sizler için detaylı olarak kaleme aldığımız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Hem iQOS 3 Duo hem de iLuma modellerini kullanan biri tarafından kaleme alınan bu yazı dizimizde, uzun süre kullanım sonrasında deneyimlerini paylaşırken, önemli detaylardan bahsedeceğiz.

IQOS iLuma Modelleri Nedir? Önce Biraz Bilgi Verelim

2022 yılında IQOS markası tarafından geliştirilen bu ürün IQOS 4.0 olarak tanımlanmakta ve farklı bir çalışma prensibi ile öne çıkmış ve kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır. En önemli özelliği ve farkı, bıçak olmadan ısıtma teknolojisini ön planda yer vermesidir.

TFL (Thermal Flow Logic) teknolojisi ile tasarlanmış olan Iluma modelleri, oldukça zarif bir tasarım sunarken, kullanım sürecinde büyük bir keyif sunuyor. Düğmesiz olarak çalışan bu ürün sadece TEREA ürünleri ile çalışmaktadır.

IQOS 3 farklı modelde ürettiği iLuma çeşitlerini sizlere tanıtalım. PodEvi sitemiz stoklarındada yer alan bu modeller şöyle: IQOS iLuma, iluma Prime ve iLuma One. iLuma ile iLuma prime özellikleri aynı olup, sadece farkı cihaz kapağının açılma farklılığı. İluma One ise, IQOS One gibi olup, kendinden şarjlı ve tek şarjda 20 defa kullanabilme özelliğinin olmasıdır.

Ürün özellikleri ve detaylarını ürün sayfamızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Terea Özellikleri. Daha Temiz ve Daha Pürüzsüz Kullanım - PodEvi

Bıçaksız Isıtma Teknolojisi ile Çalışan Iluma Modelleri Beraberinde Bir Çok Avantaj Sunuyor

Duo 3 serisinde yer alan Bıçakların bir çok dezavantajı bulunmaktaydı. Bunların en öne çıkan dezavantajları, bıçakların kırılması, Heetsleri takarken kırma ve kötü koku… İşte tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldıran IQOS markası, iLuma serisine geçiş için en temel nedenleri de ortaya koymaktadır.

İşte Iluma Modellerine Geçiş Yapmanız İçin En Önemli Nedenler

 1. Bıçak Kırılma Derdi Ortadan Kalktı: Bıçaksız ısıtma teknolojisi ile bıçakların kırılma, bozulma gibi sorunlar ortadan kalkmış bulunuyor. IQOS kullanıcılarının bu konuda çok sıkıntı yaşadıkları, bıçak değişim ve tamir gibi sorunlarla uğraştıkları bilinmekte. En büyük problemse, orijinal bıçakların ülkemizde olmayışı ve yan sanayi bıçakların kullanılmasıydı.
 2. Daha Konsept ve Yenilikçi Tasarım: Duo 3 modellerine göre daha şık ve yenilikçi bir tasarımla sunulan Iluma modelleri, daha zengin, havalı ve minimalist bir yaklaşımla tasarlandı. 3 farklı modelle gelen ürünlerin her biri birbirinden güzel bir görünüm sunuyor.
 3. Düğmesiz ve Otomatik Çalışma Prensibi: Bir diğer Yenilikçi yönü, cihazların düğmesiz olmasıdır. Terea çubuklarını taktığınız andan itibaren cihaz otomatik çalışır ve 21 saniye gibi kısa bir sürede ısıtmayı tamamlar. İlk titremede cihaz çalıır, 2. titremede ise, cihaz kullanıma hazır hale gelir. 3. titremede kullanım süresi tamamlanır.
 4. Daha Hızlı Şarj ve Daha Uzun Kullanım İmkanı: Önceki modellere göre daha hızlı şarj olmakta ve şarj süresi daha uzun süre gitmektedir. Bu sayede şarj kutusu size gün boyu rahatlıkla yettiği gibi, hızlı şarj özelliği ile de dilediğiniz yerde Type-C kablosu ile şarj edebilirsiniz.
 5. Daha Kokusuz bir Kullanım Deneyimi: İluma cihazları için özel üretilen TEREA çubukları, Heets ürünleri gibi ağzı açık değil kapalıdır. Bu sayede TEREA çubuklarını cihaza taktığınız taraf kapalı olduğu için, cihaz içinde tütün birikme, dökülme gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Bu durumda, kötü koku oluşumunu minimize eder. Duo modellerinde kullanılan Heets çubuklarının en büyük şikayetlerinden biride koku olmuştur. Bunu bertaraf etmeyi büyük ölçüde başardığını belirtebiliriz.
 6. Temizleme Derdi Yok: İluma Modellerine geçiş yapmak için bence en önemli neden! Temizleme derdi olmayışı. Her bir kaç kullanımda Duo modellerinde yaşanan temizleme mecburiyeti ortadan İluma ile kalkmış bulunuyor. Bunun nedeni 5. maddede belirtiğimiz üzere, TEREA çubuklarının özelliği ve 1. maddede yer verdiğimiz bıçaksız olması. Bu yüzden, kullanım sonrasında cihaz içinde tortu asla olmuyor. Bence Iluma modelini özel kılan ve bu cihaza geçmek için en büyük sebep bu. IQOS kullananlar çok iyi biliyorki, temizleme olayı gerçekten biraz can sıkıcı hale gelebiliyor.
 7. Daha Zarif Renk ve Tasarım: Özellikle iLuma Prime modelinin kapak açılış tarzı ve özel renk kombinasyonları, cihazı çok zengin ve estetik bir tasarıma dönüştürmüş. Elinize aldığınızda bu hissi size çok iyi yaşatmayı başarıyor.

Özetle Iluma Modellerine Geçmeniz İçin Nedenlerini 7 maddede detaylı olarak sizlere sıraladık. Bir Kullanıcı olarak, deneyimlerimide yazı içerisinde yer verirken, başta temizleme sorunu olmaması ve bıçaksız çalışma prensibi iluma cihazına geçmek için en büyük sebep olmuştur. Terea ile kullanılmaması dezavantaj gibi gözüksede, aslında çok ama çok büyük avantajdır.

Güvenilir ve Orijinal Iluma ve Terea Satan Yerler

Güvenilir ve orijinal IQOS iLuma ve TEREA satışı yapan yerler arıyorsanız, şu an doğru yerde olduğunuzu büyük bir özgüvenle belirtmek isteriz. Kapıda ödeme imkanı, hızlı teslimat ve aynı gün kargo gönderisi ile PodEvi sitemizden güvenle sipariş verebilirsiniz. İstanbul içi motorlu kurye ile aynı gün teslimat imkanı da olması güven ve özel hizmetler noktasında büyük bir avantaj sunmaktadır.

IQOS iluma Kullanımı ile İlgili Yorum, Soru ve Değerlendirmelerinizi Paylaşabilirsiniz

“Neden iluma Modellerine Geçiş Yapmalıyım?” makalemizin sonuna geldik. Konu ile ilgili merak ettiğiniz sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Bir IQOS kullanıcı iseniz, değerlendirmede bulunabilir, öneri ve taleplerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Neden iluma Modellerine Geçiş Yapmalıyım?” yazısında bir düşünce

 1. Kader Avatar
  Kader diyor ki:

  IQOS Iluma ile ilgili güzel bir detaylı inceleme yazı dizisi olmuş. Tebrik ederim. Bilgi için teşekkür ederim. Iluma One ile iluma arasında kaldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir