5 Temmuz Sigara Zammı

5 Temmuz Sigara Zammı Haberi - PodEvi

5 Temmuz Sigara Zammı ile Güncel sigara fiyatları ne kadar oldu? Sigara zamlarının artı Vozol ve iQos ürünlerine ilgi artması bekleniyor. Sigarayı bırakma zamanı geldi! Hemen sağlığınız için sigarayı bırakın!

Ülkemizde Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) artışıyla Temmuz ayı sigara zamları, gündeme bomba gibi düştü. Akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 oranında zam geldi. Sigaradan alınan ÖTV tutarı 1 lira artırılsa da sigara gruplarına büyük zamlar geliyor. Artan ÖTV tutarlarının ardından sigara markaları peş peşe zam açıklamaya başladı. JTI sigara grubuna gelen zammın ardından bugün de PM grubunda 5 Temmuz itibari ile zam görüldü. 

5 Temmuz 2024 İtibari ile En ucuz ve en pahalı sigara ne kadar? İşte güncel sigara fiyatları

JTI sigara grubunun en pahalı sigarası 80 TL,  en ucuz sigarası ise 71 TL oldu.  Bu gruptaki sigaralara 8-9-10 lira zam gelmişti.

PM sigara grubunun en pahalı sigarası 73 TL, en ucuzu 66 TL oldu. BAT, TT, Imperial Tobacco sigara gruplarına gelen zamlar henüz netleşmedi.

5 Temmuz Sigara Zammı Sonrası, Sigara içenlerin Sigarayı Bırakması için Önemli Bir Faktör Oluşturdu

PodEvi olarak, Toplumun sigara alışkanlığından kurtulması, sağlıklı bir yaşam ve gelecek nesillere daha güzel bir hayat sunmak için önemli bir adımdır. Bu noktada toplumda herkesin sigara ve sigara ürünlerini tamamen bırakmalarını temenni ediyoruz.

5 Temmuz Sigara Zammından Sonra Vozol 2000 Puff ürünü alarak sigarayı tamamen bırakmayı düşünüyorum.

PodEvi Müşterisi – S… D.

Kaynak: https://www.dunya.com/ekonomi/sigaraya-zam-5-temmuz-fiyatlari-pm-sigara-grubu-da-zam-yapti-en-ucuz-ve-pahali-sigara-kac-tl-haberi-735363

Şimdi Sigarayı Bırakma Zamanı!

5 Temmuz Sigara Zammı” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir